Jdi na obsah Jdi na menu
 


Avril Ramona Lavigne se narodila 27.září 1984 v malém kandském městečku Napanee! Má mladší sestru Michelle (18) a staršího bratra Mattehewa (23). Už jako malá chodila do kostelního sboru.


Když jí bylo 15 rozhodla se, že chce se svou hudbou prorazit a tak se se svým bratrem vydala do New Yorku. V New Yorku ji oslovil L.A. Reid a nabídl jiObrazek smlouvu u Arista Records. A tak začala pracovat na svém debutovém albu, jenomže Reid chtěl z Avril udělat další popovou princezničku, a to se Avril nelíbilo, tak se na něj vykašlala. Pak ale narazila na producenta Cliffa Magnesse a ten ji konečně nechal volnou ruku. A tak vyšlo v roce 2002 její debut Let Go, které se stalo velkým hitem, díky songům jako Complicated, Sk8r Boi, I´m With You, Losing Grip,... Rok nato vyrazila na světové turné Try To Shut Me Up....


V roce 2004 vyšlo její druhé a rockovější album Under My Skin, které proslavili songy Don´t Tell Me, My Happy Ending, Nobody´s Home a He Wasn´t. Pak vyrazila na světové turné Bonez tour a pak Mall Tour.


15 července 2006 se vdala za frontmana kanadské punk-rockové kapely Derycka Whibleyho.


17. dubna 2007 jí vyšlo již třetí album The Best Damn Thing, (které uvítal veleúspěšný singl Girlfriend). S tím přišlo spoustu změn. Na tomto albu se odrazil vliv její zamilovanosti, takže je album narozdíl od těch předchozích plné optimismu a lásky. A taky je hodně růžové. Ovšem i přes ty změny velmi úspěšné.


Kromě toho Avril v roce 2006 dabovala vačici Heater v animovaném filmu Za Plotem (Over The Hedge) a oběvila se ve filmu Fas Food Nation. V roce 2007 se její filmová kariéra vyvíjí ve filmu The Flock po boku Richarda Gera a dostává roli ve filmu Twist of Fate.

 ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek